Wśród popularnych past przeznaczonych do mycia zębów bez wątpienia można wyróżnić produkt taki jak UltraBlanc. Jest to wysokiej jakości pasta do zębów, która posiada dodatkowe właściwości wybielające. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu szeregu składników aktywnych w tym produkcie.

Główny składnik


Wśród najbardziej istotnych składników pasty UltraBlanc bez wątpienia można wyróżnić węgiel aktywny o bardzo szerokich możliwościach zastosowania. Przede wszystkim neutralizuje on niekorzystne składniki, które mogą osiadać na zębach i mieć na nie bardzo negatywny wpływ. Oprócz tego węgiel aktywny ma właściwości silnie wybielające zęby, a także je rozjaśniające. Dzięki wykorzystaniu go każde zęby nabiorą zdrowego wyglądu. Węgiel aktywny jest substancją bardzo bezpieczną, którą można nawet spożywać, w przypadku występowania problemów z żołądkiem. Nie uszkadza szkliwa, ani nie podrażnia dziąseł, co jest bardzo dużą zaletą tego produktu. Ma on bardzo delikatne działanie, dlatego nadaje się również dla osób, które mają wszelkiego rodzaju problemy z dziąsłami.

Substancje dodatkowe


W paście do zębów UltraBlanc można znaleźć liczne substancje dodatkowe, które mają bardzo korzystne działanie. Wśród nich można wyróżnić następujące:

  • wyciąg z porostu islandzkiego,
  • wyciąg z koszyczka rumianku,
  • fluor.
    Wyciąg z porostu islandzkiego oraz koszyczka rumianku mają przede wszystkim działanie antybakteryjne. Natomiast fluor w bardzo dobry sposób zapobiega próchnicy zębów, a także wspomaga remineralizację szkliwa.