Chodzenie co miesiąc do kosmetyczki na wykonanie usługi manicure bywa nie tylko drogie, ale również bardzo czasochłonne. Nie każda kobieta jest w stanie pozwolić sobie na taki luksus. Dlatego właśnie coraz więcej kobiet rezygnuje z wizyt u manicurzystki i postanawia samodzielnie zadbać o wygląd swoich dłoni. Nic w tym dziwnego, w końcu na rynku pojawiają się coraz to bardziej interesujące rozwiązania w zakresie malowania paznokci. Jednym z nich są lakiery oferowane chociażby przez markę Neonail Lakiery tej marki są często stosowane w profesjonalnych salonach kosmetycznych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować je w domowym zaciszu.

Jak samemu wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy nie jest trudną sztuką. Oczywiście, każdemu zajmie trochę czasu, aby posiąść tę umiejętność. Na początku wykonuje się go stosunkowo długo, ale z każdym kolejnym razem dochodzi się do wprawy i robi się go szybciej. Warto na początek zainwestować w Neonail zestaw startowy – https://lavandin.pl/pl/producers/neonail-1514450735.html. Taki pakiet zawiera wszystkie niezbędne elementy, potrzebne do wykonania manicure hybrydowego. Oto proste kroki do wykonania manicure hybrydowego:

  1. Zmatowienie płytki przy pomocy bloczka polerskiego.
  2. Odtłuszczenie płytki cleanerem i wacikiem bezpyłowym.
  3. Nałożenie bazy i utwardzenie jej w lampie.
  4. Nałożenie Neonail lakieru hybrydowego i utwardzenie w lampie. Powtórzenie tej czynności (niektóre kolory wymagają trzech warstw dla uzyskania pełnego krycia).
  5. Nałożenie top coatu i utwardzenie w lampie.
  6. Przetarcie cleanerem.
  7. Naoliwienie skórek.

Ważne jest to aby stosować się do zaleceń producenta co do czasu utwardzania. W lampach UV czas potrzebny do pełnego utwardzenia lakieru jest dłuższy niż w przypadku lamp LED. Lampy led są z kolei zdecydowanie droższe niż te UV. Warto jednak dla zaoszczędzenia czasu, zainwestować trochę więcej w sprzęt do utwardzania.