Panie doskonale wiedzą, że w momencie kiedy mają tak napięte grafiki, nie zawsze znajdą one czas na to, by umówić się na wizytę u kosmetyczki, by ściągnąć manicure hybrydowy. Pojawiające się odrosty czy pęknięcia na powierzchni lakieru hybrydowego sprawiają, że cały manicure i tym samym nasze dłonie nie prezentują się już w estetyczny sposób. Jednocześnie jeśli tylko posiadamy remover- który dostępny jest w praktycznie każdym sklepie z akcesoriami do paznokci, a także posiadamy również pilniczek do paznokci, możemy usunąć hybrydy samodzielnie!

Usuwanie manicure hybrydowego pilniczkiem do paznokci- jak zacząć?

Pilniczki o paznokci są bez wątpienia jednym z bardziej wszechstronnych gadżetów, jakie tylko możemy posiadać w swojej kosmetyczce. Wynika to z faktu, że pilniczki do paznokci nie tylko pomogą nam nadać im odpowiedniego kształtu, ale także pomogą nam usunąć manicure hybrydowy w momencie, kiedy nie możemy znaleźć wygodnego terminu na wizytę u kosmetyczki. W jaki więc sposób, przy wykorzystaniu pilniczka można usunąć hybrydy? Otóż:

  • remover będzie nam potrzebny- samym pilniczkiem nie usuniemy całkowicie lakieru hybrydowego. Warto więc na samym początku wyposażyć się w remover, który pozwoli nam nieco zmiękczyć twardy lakier hybrydowy.
  • remover przytrzymajmy na płytce paznokcia około 5 minut.
  • po tym czasie zauważymy, że hybryda zmiękła, więc do pomocy mogą wkroczyć pilniki do paznokci.
  • pilniczkiem delikatnie próbujemy „oderwać” powłokę hybrydową od płytki paznokcia;
  • pilniczki do paznokci pomogą nam finalnie usunąć większe fragmenty lakieru hybrydowego.

Pamiętajmy, by pod żadnym pozorem nie zdzierać lakieru hybrydowego z płytki za wszelką cenę. Starajmy się robić to delikatnie i z wyczuciem. Pilniczki do paznokci pomogą nam usunąć zmiękczone fragmenty lakieru hybrydowego i bezpiecznie „zdjąć go” z paznokci. 

Jak pozbyć się pozostałych fragmentów manicure hybrydowego przy pomocy pilniczka?

Kiedy pozbyłyśmy się już największych części manicure hybrydowego, to z pewnością na naszych paznokciach pozostały jeszcze jego resztki. W tym celu wykorzystajmy pilniczki do paznokci o najmniejszej gradacji lub nawet i bloczki polerskie. Delikatnie próbujmy piłować pozostałe fragmenty lakieru hybrydowego, do momentu aż zobaczymy prześwitującą płytkę paznokcia. Pilniki do paznokci powinny poradzić sobie z pozostałościami naszych hybryd, jednak pamiętajmy o tym, by nie piłować zbyt dynamicznie i zbyt energicznie, by przed przypadek nie doprowadzić do przepiłowania płytki paznokcia.