Każda kobieta, która na co dzień stara się dbać o siebie wie jak ważna jest pielęgnacja skóry. Odpowiednio dobrane produkty pomagają zachować atrakcyjny wygląd i sprawić, by cera wyglądała młodo. Kosmetykami, które warto wprowadzić do swojej pielęgnacji są maseczki. Co trzeba o nich wiedzieć?

Dlaczego warto używać maseczek?

Regularne stosowanie maseczek do twarzy przynosi bardzo dobre efekty. Przede wszystkim skóra jest zadbana i dobrze przygotowana do kolejnych etapów pielęgnacji, dzięki czemu użyte produkty działają szybciej i są skuteczniejsze. Dodatkowo stosowanie masek jest relaksujące – ten prosty zabieg wymaga zaledwie 30 minut, w czasie których można na przykład przygotować sobie ciepłą kąpiel i poczuć się jak w spa.

Wiadomo już, dlaczego warto sięgać po maseczki, jednak istotny jest także przemyślany dobór produktów. Panie, które chcą jak najdłużej zachować młody wygląd cery powinny regularnie stosować Mokosh maskę liftingującą, która pomaga opóźnić moment rozpoczęcia procesu starzenia. Zadaniem takiego produktu jest uelastycznienie skóry i jej głębokie nawilżenie. Mokosh maska liftingująca powinna być etapem pielęgnacji wykonywanym 1-2 razy w tygodniu. Sam proces jej używania jest bardzo prosty, nakłada się ją bowiem dosyć grubą warstwą na dokładnie oczyszczoną cerę, a następnie pozostawia na skórze na około 30 minut. Tego typu produkty można zostawić na twarzy także na całą noc, w takim przypadku maseczka zastępuje krem, którego wówczas nie należy już aplikować na skórę.