Raz na jakiś czas panie przez producentów kosmetyków do makijażu, zaskakiwane są nowymi, praktycznymi akcesoriami, dzięki którym poranne zabiegi można wykonać szybciej i sprawniej. Jednym z takich nowych produktów, który bardzo szybko zauroczył wiele kobiet jest gąbeczka beauty blender. Co to jest i jak go stosować? Odpowiedź poniżej.

Wyjątkowy kolor i charakterystyczny kształt


Beauty blender, czyli gąbka do makijażu odkąd tylko pojawiła się na rynku, od razu podbiła serca wielu pań (zarówno wizażystkom, jak i tym, które dopiero uczą się malować). Niezwykle urocza gąbeczka w kształcie jajka, wykonana z bardzo przyjemnego w dotyku materiału doskonale sprawdza się przy nakładaniu kremu, podkładu, korektora, cieni, a nawet różu. Dzięki temu, że jest lekka i poręczna, panie bez problemu wykonają z jej pomocą make-up praktycznie w każdym miejscu. Wiele z nich nawet zabiera ją do pracy, do szkoły i na wieczorne wyjścia, w razie gdy trzeba dokonać poprawki w make-upie.

Beatu blender – zalety


Kolorowa gąbka, która powinna być zawsze lekko nawilżona przed rozsmarowaniem konkretnego produktu na twarzy, idealnie sprawdza się przy konturowaniu, rozświetlaniu i ukrywaniu wszelkich niedoskonałości cery. Wiele kobiet uważa nawet, iż jest to godny zamiennik popularnych pędzli, gdyż makijaż przy jej użyciu jest bardziej trwały i niezwykle precyzyjny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że po każdym użyciu dobrze jest wyprać gąbeczkę w specjalnym płynie (lub chociaż w samej wodzie) i ją wysuszyć. Dzięki temu wystarczy ona paniom na naprawdę długi okres czasu.