Wiele kobiet uskarża się na kruchość oraz wygląd swoich paznokci. Warto wiedzieć, że te dwie kwestie łączą się ze sobą – kiedy płytki są słabe, automatycznie wyglądają gorzej – są wyraźnie matowe i ogólnie nie prezentują się atrakcyjnie. Nie pomoże jednak malowanie ich lakierem czy, tym bardziej, wykonywanie hybryd. Potrzeba będzie dobra odżywka do paznokci.

Szkodliwe czynniki

Bez względu na to, czy maluje się swoje paznokcie, czy nie, są one narażone na szereg negatywnych czynników. Najgorzej wpływają na nie oczywiście detergenty, warto więc wyrobić sobie nawyk używania gumowych rękawic podczas zmywania innych prac domowych, które powodują, że dłonie mają kontakt z silnie działającą chemią. Niestety współczesna stylizacja także jest wymagająca. Płytkom szkodzi nie tylko chemia obecna w lakierach, bazach i innych stosowanych preparatach, ale też ich matowienie, polegające na szlifowaniu ich wierzchniej warstwy. Powoduje to, że płytka staje się cieńsza, a jeśli zabieg ten jest powtarzany wielokrotnie, bez dobrej odżywki do paznokci nie można się obyć. Warto więc co jakiś czas zrobić sobie kurację i w tym czasie wstrzymać się od stylizacji, a nawet zwykłego malowania płytek.

Odżywka na paznokcie na co dzień?

Dobrą opcją na chronienie paznokci przed szkodliwymi czynnikami jest też stosowanie odżywki w formie lakieru i nakładanie jej pod lakier w przypadku, gdy maluje się paznokcie. Preparat będzie działał przez długi czas, a przy tym zapewni ochronę przed między innymi przebarwieniami płytek.