Kobiety muszą dbać o swój wygląd. To jest niepodważalny fakt, z którym trudno się spierać. Większość z nich z pewnością wie, ile dobrego potrafi zdziałać dobrze dobrany manicure. Jednym z elementów, które zyskały największą sławę w tej dziedzinie są właśnie lakiery hybrydowe. 

Czym są lakiery hybrydowe?

Pod tą nazwą kryje się produkt, który podbił serca tysięcy kobiet. Czym jednak różni się od zwykłego lakieru? I co sprawia, że jest taki wyjątkowy? Odpowiedź na te pytania jest zaskakująco prosta. Lakier hybrydowy zawdzięcza swoją barwę dużej ilości pigmentu, który znajduje się w jego składzie. Daje to niesamowity efekt, który trudno porównywać do starodawnych lakierów do paznokci. 

Drugą widoczną różnicą jest to, w jaki sposób przechodzi ze stanu płynnego, który jest nakładany na paznokcie, w stały, jaki utrzymuje się na nich znaczniej dłużej. Cały proces nie odbywa się samoistnie po upływie kilku minut. Niezbędnym elementem do zastygania lakieru hybrydowego jest specjalna lampa UV lub LED, pod której wpływem manicure utwardza się. Wpływ na to mają katalizatory, które uaktywniają się dopiero przy kontakcie ze światłem oraz promieniowaniem ze wspomnianych już lamp.

lakier hybrydowy

Kto może go nakładać?

Jeszcze jakiś czas temu usługę tę świadczyły wyłącznie wyspecjalizowane manicurzystki. Obecnie jednak sztuka ta stała się tak popularna, że kobiety wcale nie muszą wybierać się do oddalonych salonów kosmetycznych. Oczywiście mogą to zrobić, jeśli mają ochotę, ale równie dobrze mogą zająć się całym procesem samodzielnie, o ile wiedzą, jak go poprawnie wykonać, oraz mają do tego niezbędne narzędzia.

Dlaczego lakier do hybryd jest tak popularny? 

Lakier hybrydowy zyskał ogromną popularność z niejednego powodu. Do jego głównych cech, za który jest tak ceniony, zaliczają się m.in.:

  • trwałość nawet do 3 tygodni,
  • intensywne nasycenie koloru,
  • odporność na urazy mechaniczne.

Właśnie dlatego tak szybko zawojował on branżę modową, spychając zwykłe lakiery na dalszy plan. Ale czy można się temu dziwić? W końcu o wygląd należy zadbać, używając najlepszych możliwych środków.