Czy kierunki przy masażu rollerem mają znaczenie? Oczywiście, że tak, nie można sobie machać tam i z powrotem na różne strony, ponieważ wtedy pielęgnacja z jego pomocą nie przyniesie zamierzonych efektów.

W jakich kierunkach rollować twarz?

Decydując się na roller do masażu twarzy, nikt początkowo nie zastanawia się, jak będzie ją masował ani nad tym, że będzie trzeba robić to prawidłowo. Roller do twarzy to proste urządzenie mające wspomóc codzienną pielęgnację skóry jednak nieco wymagające. Nie bez znaczenia pozostaje tu kierunek masowania twarzy. Jeśli rolować to zawsze od dołu do góry, czyli antygrawitacyjnie. Jeśli chodzi o kolejność masowanych partii, to jest ona w tym przypadku oczywiście całkiem dowolna. Aby masaż był przyjemny, należy dobrać siłę nacisku indywidualnie do preferencji osoby masowanej lub swoich własnych. Poprzez poprawę krążenia, którą zapewni masażer do twarzy, skóra może stać się zaczerwieniona, ale jest to tylko chwilowy efekt.

roller do twarzy

Po każdym użyciu należy umyć i osuszyć roller.

Czy warto zakupić masażer do twarzy?

Regularnie masowana twarz ma lepsze krążenie, staje się bardziej jędrna i elastyczna, dzięki czemu można cieszyć się świetlistą cerą. Dzięki korzystaniu z siły rollera do twarzy można poprawić wchłanialność produktów aktywnych z kosmetyków wpływających wprost do skóry, ponieważ roller pozwala również na łatwiejsze rozprowadzanie produktów pielęgnacyjnych. W momencie, gdy roller do twarzy zostaje wcześniej odpowiednio schłodzony, zamyka on pory, poprawia drenaż limfy, wykazuje działania zapobiegające powstawaniu zmarszczek oraz poprawia przepływ krwi. Roller do twarzy jest również w stanie pomóc w przypadku cieni czy worków pod oczami.

Dzięki rollowaniu twarzy skóra znów stanie się napięta, głęboko odżywiona oraz pełna energii i witalności. Jeszcze nigdy jej pielęgnacja nie była tak przyjemna. Z pewnością nikt kto zainwestuje w roller do twarzy, nie będzie żałował tego zakupu, wręcz przeciwnie każdy przyszły właściciel będzie zachwycony jego funkcjonalnością.