Choć nazwa Schwarzkopf Fibre Clinix jest kojarzona głównie z szamponami do włosów, to bardzo często wiąże się ją również z niektórymi maskami do włosów. Rola tych produktów polega przede wszystkim na zabezpieczeniu struktury włosa, dzięki czemu prezentuje się on zdrowo i pięknie. Co jeszcze warto wiedzieć o tych produktach?

Maska Schwarzkopf Fibre Clinix – skrócony opis jej działania

Maski Schwarzkopf Fibre Clinix działają w bardzo zróżnicowany i wielopłaszczyznowy sposób. Po pierwsze, działają one na struktury znajdujące się we wnętrzu włókien włosów, dzięki czemu zostaję one skutecznie odbudowane i wzmocnione. Po drugie, maska ta długotrwale chroni je przed uszkodzeniami, pokrywając ich zewnętrzną strukturę specjalną warstwą lipidów. Wreszcie po trzecie, maska ta znacznie poprawia jakość włosów, gdyż nawet po krótkim czasie jej stosowania, można zauważyć znaczną poprawę ich wyglądu.

Schwarzkopf Fibre Clinix

Łatwa pielęgnacja w dalszej perspektywie czasu

Sam wygląd to nie wszystko. Dlatego maski z rodziny Schwarzkopf Fibre Clinix zostały tak zaprojektowane, by zapewnić użytkowniczce maksimum komfortu z późniejszej pielęgnacji włosów. Stosowanie tych produktów ułatwia rozczesywanie włosa, nie obciąża cienkich włosów, a także zmniejsza ryzyko ich niekontrolowanego wypadania. Między innymi to właśnie dzięki temu jest ona idealna dla tych osób, które – np. na skutek działania preparatów chemicznych – chcą dodatkowo wzmocnić i odżywić włosy.

Reasumując, maski Schwarzkopf Fibre Clinix to produkty, dzięki którym możliwe jest odzyskanie przynajmniej części pierwotnej kondycji włosa.