Nie da się ukryć, że pośród całej gamy produktów do stylizacji włosów największą popularnością cieszą się żele i pianki do włosów. Jednakże mimo ich powszechności spora część osób nie wie jak ich efektywnie używać, przez co nie spełniają one swojego zadania stylizacyjnego lub spełniają je tylko częściowo. Po przeczytaniu tego artykułu nikt nie powinien mieć problemu z ułożeniem włosów za pomocą pianki lub żelu, ponieważ opisane zostały w nim sposoby takowej stylizacji.

Jak ułożyć włosy z użyciem pianki do włosów?

Pianka do stylizacji włosów to specyficzny produkt, który najlepiej sprawdza się do układania włosów kręconych lub zakręcania tych prostych. Aby to zrobić trzeba najpierw dobrze umyć włosy i odcisnąć z nich nadmiar wody. Następnie włosy dzieli się na pasma, tak aby łatwiej było w nie wetrzeć piankę. Robi się to po wstrząśnięciu produktem i wyciśnięciu go na dłonie. Gdy już każde pasemko będzie pokryte pianką trzeba je bardzo delikatnie uczesać grzebieniem, a stylizację zakończyć z użyciem dłoni. Powinno się nimi ugniatać zakręcone pasma, a zwykle zaleca się również uniesienie ich końcówek. Po takim zabiegu wszystkie odmiany loków powinny dobrze się prezentować i nabrać pożądanej objętości.

Stylizacja żelem bardziej skomplikowana niż się wydaje

Żel do włosów największą popularnością cieszył się w latach 90. i to właśnie z nimi jest najczęściej kojarzony. Niemniej jednak współcześnie również można znaleźć wielu miłośników tego produktu stylizacyjnego. Należy jednak pamiętać, że ułożenie fryzury z użyciem żelu to nie wtarcie produktu we włosy i przyklepanie ich dłońmi. Technik stylizacji z żelem jest bardzo wiele, a każda z nich pozwala uzyskać zupełnie inny efekt. Aby fryzura była dobrze wygładzona należy najpierw ją zaczesać do tyłu, a dopiero potem nałożyć na nią żel – osobno na każde pasmo. Z kolei jeśli kogoś interesuje bardziej naturalna stylizacja to powinien spróbować pokryć żelem mokre włosy. Fryzury z efektem mokrych włosów najłatwiej jest ułożyć nabierając żel do włosów na opuszki palców i to nimi delikatnie układać dobrze nawilżone kosmyki. Oczywiście istnieje wiele innych technik, dopasowanych do innych stylizacji, dlatego kupując żel należy dokładnie zastanowić się nad tym jaką fryzurę chce się ułożyć.