Apteki internetowe pojawiły się w polskim Internecie już dość dawno temu, ale do tej pory nie udało im się zdobyć dużej popularności. Można to prawdopodobnie wyjaśnić faktem, że ludzie nie są zaznajomieni ze specyfiką działania tych usług online. Spróbujmy się zastanowić, czy warto mieć zakładkę drogeria internetowa online w przeglądarce, czy lepiej odwiedzić zwykłe kioski z drogeriami i aptekami. Wiele drogerii posiada własne strony internetowe. W niektórych przypadkach jest to po prostu strona firmowa, ale są też apteki czy drogerie, które działają w trybie wirtualnym, czyli sprzedają leki.

Zalety drogerii internetowych

Pierwszą zaletą drogerii internetowych jest to, że mogą one działać przez całą dobę. Dostęp do ich usług można uzyskać z komputera, laptopa, a nawet telefonu komórkowego z dostępem do Internetu.

Drugą zaletą jest gama produktów. Przeciętnie jedna drogeria posiada mniej produktów niż jakikolwiek sklep działający w internecie, ale biorąc pod uwagę ich liczbę, na półkach można znaleźć nawet rzadkie kosmetyki.

drogeria internetowa

Apteki internetowe

Pamiętaj, że przed zażyciem jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem. Plusem kupowania leków i suplementów online jest cena. Tak, nie wszystkie drogerie internetowe działają w oparciu o niskie ceny. Masz jednak możliwość porównania cen w kilku aptekach, odwiedzając ich strony internetowe. Możesz być pewien, że niektóre z nich współpracują bezpośrednio z producentami lub zamawiają duże ilości leku, którego potrzebujesz. Dzięki temu można je sprzedać po niższej cenie.

Brak kolejek w drogerii online

W drogerii internetowej, np. tutaj https://byhealth.pl/, można nie spieszyć się z oglądaniem kosmetyków, porównywać ceny i czytać szczegółowe opisy różnych preparatów.