Krem pod oczy to produkt, który może skutecznie wpływać na opóźnienie widoczności pierwszych efektów starzenia skóry. Właściwą pielęgnację warto w tym przypadku wzbogacić o delikatny masaż okolic oczu, który korzystnie wpływa na przyswajanie przez skórę substancji aktywnych zawartych w kosmetykach.

Jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja skóry wokół oczu?

pielegnacja twarzy i oczu kremem

Skóra w okolicach oczu jest cienka i delikatna. Na jej kondycję w znacznym stopniu wpływa odwodnienie ciała, zmęczenie czy prowadzony tryb życia. Skóra pod oczami jest również wyjątkowo podatna na podrażnienia oraz uszkodzenia, dlatego musi być pielęgnowana ostrożnie z użyciem dobrej jakości kosmetyków. W tym przypadku należy zwrócić uwagę przede wszystkim na sposób wykonywania demakijażu. Nie powinien on bowiem obejmować wykonywania gwałtownych i intensywnych ruchów, które mogłyby uszkodzić naskórek. Poza tym, demakijaż powinien być zawsze wykonywany z użyciem płynów micelarnych, olejków dwufazowych lub wysokiej jakości mleczek kosmetycznych. Niewielkie ilości kosmetyków powinny być aplikowane na płatki kosmetyczne, które następnie muszą być przykładane na powierzchnię skóry znajdującej się w okolicach oczu. W tym przypadku pocieranie skóry jest zdecydowanie niepożądane. Po starannym demakijażu na powierzchnię skóry należy nałożyć odpowiedni krem pielęgnacyjny.

Jak wybrać idealny krem pielęgnacyjny?

Kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry twarzy zwykle zawierają duże ilości substancji aktywnych. Nie są one jednak polecane dla skóry znajdującej się wokół oczu, ponieważ mogą powodować jej podrażnienia. W celu efektywnej pielęgnacji okolic oczu warto zatem sięgać po wysokogatunkowe kremy pod oczy?

O czym należy pamiętać wybierając tego rodzaju produkty?

Dobrej jakość kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry wokół oczu powinny cechować się składem i działaniem dostosowanym do potrzeb danego typu cery. Ważny jest również sposób aplikacji kosmetyków. Warto przypomnieć, że wiele z produktów zawiera wygodne w użyciu aplikatory, które zakończone są niewielką chłodzącą głowicą wyposażoną w metalowe kulki. Masują one skórę oraz powodują skuteczne obkurczanie naczyń krwionośnych. Kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry wokół oczu mogą być również aplikowane za pomocą szpatułek lub opuszków palców. Zawsze jednak produkty należy delikatnie wklepywać w skórę oraz unikać jej nadmiernego rozciągania.

Czym należy się kierować wybierając krem pod oczy?

Podczas wyboru kremu pod oczy należy zwracać uwagę na jego skład oraz przeznaczenie. Poszczególne produkty mogą bowiem działać przeciwzmarszczkowo lub rozjaśniająco. W tym przypadku szczególnie polecane są produkty z rutyną, świetlikiem, witaminą C czy wyciągiem z kasztanowca. W przypadku nadmiernie przesuszonej i ściągniętej skóry warto sięgać po preparaty zawierające w swoim składzie lipidy, zaś nadmierną opuchliznę zredukują kosmetyki z kofeiną lub rutyną. Obrzęki mogą być również bardzo skutecznie zmniejszane poprzez regularne stosowanie kamiennych lub metalowych rollerów, które efektywnie usuwają zastoje limfy.