Przekłuwanie różnych części ciała już nikogo tak mocno nie dziwi. Może jeszcze kilka, kilkanaście lat temu znaleźć można było duże grono osób, które na widok kolczyka w innym miejscu niż ucho, mogli się naprawdę zdziwić lub oburzyć. Dzisiaj piercing jest w modzie i decydują się na niego, w sposób świadomy, osoby starsze.

Przekłucie płatka nosa

Nostril piercing to nic innego, jak przekłucie płatka nosa. Należy dodać, że jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Uwaga! Jeżeli ktoś chciałby być pewny tego, że zabieg nie będzie aż tak mocno bolesny (bo że będzie bolało, to nie ma się co oszukiwać), powinien wybrać sprawdzony salon kosmetyczny. Przekłucie płatka nosa powinno zostać wykonane tylko i wyłącznie pewnymi rękami. Kolczyk nostril może mieć różną formę. Może to być zwykłe kółko, jak również inna, bardziej efektywna ozdoba.

O czym należy pamiętać?

Nostril jest chętnie wybierany. Nie można jednak zapomnieć o tym, że należy zadbać o miejsce po zabiegu. Po to, aby mieć pewność, że wszystko będzie się dobrze goić i nie będzie dochodzić do żadnego zakażenia. Osoba, która wykonuje zabieg, powinna udzielić odpowiednich wskazówek, co do oczyszczenia dziurki. Należy pamiętać o tym, aby przynajmniej przez pierwszy miesiąc zrezygnować z wyjmowania kolczyka z dziurki. Samo gojenie się potrwa od dwóch do trzech miesięcy. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jakim organizmem ma się do czynienia. Chyba, że wcześniej pojawią się niepokojące oznaki, to należy jak najszybciej udać się na wizytę do osoby, wykonującej zabieg.