Navel piercing ma się dobrze i nie brakuje chętnych osób na to, aby umieścić kolczyk w pępku. Zarówno, jeżeli chodzi o młode pokolenia, jakie są właśnie na etapie dorastania, jak również nieco starsze osoby. W końcu, tego typu piercing nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Aczkolwiek, do tego typu przekłucia należy podchodzić w sposób świadomy. Tym bardziej, że jest to chirurgiczna ingerencja w ciało człowieka.

Jak przekłuwa się pępek?


Decydując się na navel, należy wiedzieć, że do wyboru są dwie metody przekłucia pępka. Pierwsza metoda – „top-down”. Jest to proces, który polega na umieszczeniu kolczyka do góry nogami. Tzn. kulka samego kolczyka umieszczona jest centralnie w środku pępka. Druga metoda – to przekłucie skóry około jednego centymetra powyżej otworu i umieszczeniu w nim tzw. banana. Metoda przekłucia dobierana jest indywidualnie – zgodnie z potrzebami danej osoby. Niekiedy ciężko wybrać jedną rzecz. Zawsze można poprosić o poradę piercera, który będzie podejmował się wykonania takiego przekłucia.

Samo przekłucia pępka


Nie jest bolesne. Tzn. na pewno dana osoba będzie odczuwać ból, ale nie będzie on tak duży. Należy jednak zawsze zwracać uwagę na to, czy piercer brzuch zdezynfekuje – z dokładnym uwzględnieniem brzucha. Warto również zwrócić na to, jakie kolczyki do piercingu navel zostaną wybrane i czy zostaną one zdezynfekowane. Wykonanie piercingu to niezwykle fascynująca rzecz, ale nie można zapomnieć o tym, aby zachować bezpieczeństwo – dla swojego własnego dobra. Kolczyki do tego piercingu kupisz online na: https://crazyneedles.pl/pl/menu/navel-264.