Wiele kobiet marzy o posiadaniu potomstwa. Dla niejednej kobiety jednak ciąża wiąże się z ogromnym problemem jakim są pojawiające się wówczas rozstępy. Te nieestetyczne znaki na skórze przypominające blizny sprawiają, że spora część kobiet załamuje się swoim wyglądem. Często nie zdają sobie sprawy, że na rynku dostępne są specjalne preparaty takie jak choćby krem na rozstępy.

Czy problem rozstępów występuje wyłącznie podczas ciąży?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że problem rozstępów nie dotyczy wyłącznie kobiet w ciąży. Rozstępy powstają na skutek przerwania włókien elastylowych powodując pojawienie się na skórze nieestetycznych znaków. Powodów pojawienia się na skórze rozstępów jest wiele.

Kobiety w ciąży niejednokrotnie przybierają na wadze. Nagły wzrost wagi powoduje rozciągnięcie skóry, co z kolei może powodować pojawienie się rozstępów. Warto jednak pamiętać, że problem ten dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyną powstawania rozstępów równie dobrze może być nagły przyrost tkanki mięśniowej, problem ten może więc dotknąć nawet sportowców.

Jak radzić sobie z rozstępami?

Krem przeciw rozstępom w ciąży to środek powszechnie stosowany przez ciężarne w okresie prenatalnym. Warto jednak pamiętać, że krem na rozstępy w ciąży wzmacnia i regeneruje tkanki skóry. Wiele kobiet zaczyna stosować taki krem dopiero w momencie pojawienia się rozstępów.

Decydując się na zakup kremów przeciw rozstępom warto pamiętać, że ich rolą jest odpowiednie nawilżanie skóry i jej wzmacnianie. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować krem na rozstępy od samego początku ciąży. Będzie to powodowało wzmacnianie skóry już od samego początku, co może przełożyć się na występowanie mniejszych rozstępów w późniejszym okresie ciąży.

krem przeciw rozstępom w ciąży

Krem to nie wszystko

Wiele kobiet zapomina, że krem na rozstępy to nie jedyna dostępna metoda na zniwelowanie skutków pojawienia się rozstępów. Coraz częściej można spotkać się ze specjalnym masażem zmniejszającym rozstępy. Pobudzanie skóry do działania z pewnością nie zaszkodzi. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej kobiet korzysta z takiego rozwiązania.

Zdanie o kondycję skóry jest kluczowe dla utrzymania jej w odpowiednim stanie. Dlatego zamiast skupiać się wyłącznie na zakupie najlepszego kremu na rozstępy w ciąży, warto zadać o ogólną kondycję organizmu. Wiele osób prowadzi niezdrowy tryb życia który przekłada się na pogorszenie stanu skóry. Warto pamiętać, że odpowiednia kondycja skóry pozwala na skuteczniejszą walkę z rozstępami.

Nieciekawie wyglądające rozstępy to powód kompleksów u wielu kobiet. Warto jednak pamiętać, że obecnie na rynku dostępne są środki znacząco niwelujące skutki pojawienia się takich rozstępów. Jednak same kremy nie są cudownym środkiem, dlatego warto połączyć ich stosowanie z odpowiednią dietą i dawką ruchu.