Lakiery świecące w ciemności zdobywają coraz szersze grono zwolenniczek. Może to wynikać z faktu, iż dzięki nim można nadać swoim paznokciom oryginalny i niepowtarzalny wygląd. Zanim jednak zakupi się lakier glow in the dark, warto byłoby nieco bliżej poznać ten produkt i dowiedzieć się, jaka jest właściwie zasada jego działania.

Lakiery świecące w ciemności – najważniejsze informacje

Lakiery świecące w ciemności nie są jeszcze dostępne w każdej drogerii, a więc aby je zakupić trzeba się trochę natrudzić (do kupienia online tutaj). Na uwagę zasługuje na pewno fakt, że są to lakiery hybrydowe, a więc manicure wykonany dzięki nim można uznać za wyjątkowo trwały. Ich skład opiera się na żywicy silikonowej, która pozwala na uzyskanie wytrzymałej i świetlistej powłoki. Produkt jest dosyć odporny na uszkodzenia, więc nie trzeba się martwić o odpryski. Lakier glow in the dark jest delikatny dla płytki, dlatego może być z powodzeniem stosowany przez osoby posiadające kruche paznokcie. Efekt świecenia utrzymuje się przez mniej więcej kwadrans od momentu, w którym opuścimy oświetlone sztucznym światłem pomieszczenie na rzecz tego pogrążonego w półmroku bądź mroku. 

Komu mogą przypaść do gustu lakiery świecące w ciemności i jak je wybrać?

Lakier hybrydowy świecący w ciemności dostępny jest przede wszystkim w sprzedaży internetowej. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, idealnie sprawdzi się na: 

  • dyskotece w klubie
  • balu sylwestrowym
  • imprezie halloweenowej 

Zainteresowane tym produktem mogą być przede wszystkim przedstawicielki płci pięknej, które lubią wyróżniać się z tłumu. Wybierając lakier, który świeci, warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Panie, które nie wiedzą, czy spodoba im się świecący manicure, powinny sięgnąć najpierw po jedną buteleczkę lakieru, a nie od razu po cały zestaw. Należy także przemyśleć kwestię koloru, biorąc pod uwagę to, że w ciemności będzie prezentował się on inaczej niż w dzień. Niezdecydowane panie mogą sporo skorzystać dzięki zamówieniu wzornika. Wówczas zdecydowanie łatwiej będzie dobrać odpowiedni odcień kosmetyku.