Stal chirurgiczna to jeden z najbardziej popularnych materiałów używanych do produkcji biżuterii, w tym kolczyków. W tym artykule dowiesz się, jakie są zalety stosowania tego materiału w kolczykach.

Jakie są zalety stosowania stali chirurgicznej w kolczykach?

kolczyki ze stali chirurgicznej

Stal chirurgiczna jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów do produkcji kolczyków, ze względu na wiele korzyści, jakie oferuje. Kolczyki ze stali chirurgicznej do przekłuwania uszu są bardzo trwałe i odporne na zarysowania, co oznacza, że kolczyk będzie wyglądał jak nowy przez długi czas. Są także hipoalergiczne, co oznacza, że rzadko powodują reakcje alergiczne, co docenią natomiast osoby z wrażliwą skórą.

Stal chirurgiczna jest odporna na korozję, dzięki czemu można ją nosić podczas kąpieli, pływania i innych aktywności, bez obaw o utratę blasku i koloru. Ponadto, jest ona łatwa do utrzymania w czystości, co pozwala na długotrwałe noszenie bez konieczności częstego czyszczenia.

Kolczyki ze stali chirurgicznej — piercing

Kolczyki ze stali chirurgicznej są często wybierane przez osoby, które decydują się na piercing. Stal chirurgiczna bowiem jest bezpieczna dla skóry, co jest szczególnie ważne w przypadku piercingu. Kolczyki ze stali chirurgicznej są również łatwe do utrzymania w czystości, co jest kluczowe dla dobrego gojenia się piercingu. Tanie kolczyki ze stali chirurgicznej są również świetną alternatywą dla droższych odpowiedników, takich jak złoto, czy srebro.