Makijaż na lato powinien być maksymalnie lekki i delikatny. Tak naprawdę zrobienie takiego makijażu wymaga nie tylko umiejętności, ale też odpowiednich akcesoriów. Podstawą jest profesjonalne rozprowadzenie kosmetyków na skórze. Poniżej najważniejsze informacje dotyczące nakładania letniego makijażu.

Odpowiedni sposób aplikowania pudru

W letnim makijażu najlepiej nie stosować zbyt dużej ilości kosmetyków. Mocno obciążają one skórę, co w gorące dni wygląda mało atrakcyjnie. Dla wyrównania kolorytu skóry, wystarczy jedynie nałożyć odrobinę kremu bb lub cc. Krem najlepiej nakładać po prostu opuszkami palców, delikatnie wmasowując go. Kolejny etap to nałożenie niedużej ilości pudru. Latem najlepiej sprawdzi się delikatny puder mineralny sypany. Do jego aplikacji przyda się pędzel kabuki. Pędzel kabuki to duży okrągły pędzel, który pozwala na równomierną aplikację między innymi pudru. Należy delikatnie omiatać nim całą twarz, nabierając naprawdę niedużo kosmetyku. Warto kupić pędzel kabuki z włosiem naturalnym, bo zdecydowanie lepiej współpracuje on ze skórą niż pędzel z włosiem syntetycznym.

 

Odpowiedni sposób aplikowania różu

Letni makijaż powinien być maksymalnie prosty. Jeżeli kolor cery jest już wyrównany, a skóra zmatowiona, wystarczy nałożyć jeszcze odrobinę różu i rozświetlacza. Te kosmetyki również można aplikować za pomocą pędzla kabuki, lub za pomocą delikatnie ściętego pędzla o płaskim kształcie. Osoby mające natomiast wprawę w używaniu różu w kremie, mogą nałożyć odrobinę kosmetyku za pomocą opuszków palców.

Oferta sprzedażowa: pędzel kabuki tutaj