Naturalnym pragnieniem każdej dziewczyny jest bycie piękną, dlatego wraz z makijażem często trzeba farbować włosy. Tak się jednak składa, że farba sprawia, że włosy są bardziej łamliwe i suche, więc loki potrzebują dodatkowego wsparcia.

Specjalne szampony do włosów farbowanych nie tylko pomagają włosom farbowanym zachować intensywność koloru na dłużej, ale także nawilżają je i nadają im naturalny połysk i objętość. Dzięki odpowiedniemu szamponowi nikt nie będzie wiedział, że Twoje włosy są farbowane.

Właściwości szamponu do włosów farbowanych

Szampon pełni szereg funkcji:

  • Delikatnie oczyszcza bez wpływu na pigment, zachowując kolor.
  • Nadaje włosom naturalny wygląd, zapewniając objętość, połysk i strukturę.
  • Równocześnie z dodatkową pielęgnacją, szampon może zapobiegać wypadaniu włosów, eliminować łupież, swędzenie i wykonywać inne zadania bez odniesienia do koloru Twoich pukli.

Jaki powinien być szampon do włosów farbowanych?

szampony do włosów farbowanych

Jeśli chcesz zapobiec przedwczesnemu odchodzeniu koloru od włosów, potrzebujesz odpowiedniego szamponu. Zaniedbanie tego może sprawić, że włosy farbowane znajdą się w rutynie, która może trwać całe życie.

Dobry szampon do włosów farbowanych, którego cena zależy od objętości i marki, powinien spełniać następujące cechy:

  • Zawartość ekstraktu z jedwabiu, ekstraktu z pszenicy, keratyny lub innej substancji tworzącej film, która może szczelnie pokryć każdy włos i stworzyć dla niego ochronę.
  • Naturalne ekstrakty w zależności od koloru włosów. Na przykład cynamon lub henna dla włosów brązowych, ekstrakty z kakao, kasztanowca lub orzecha włoskiego dla włosów brunetek.
  • Odpowiednia kwasowość. Sprawdź ze swoim stylistą, jaka jest odpowiednia kwasowość, aby zachować nasycony kolor.
  • Bez agresywnych składników i składników, które mogą uszkodzić włosy.
  • Jest tam więcej składników pielęgnacyjnych, takich jak oleje i różne emolienty.

Dlatego ważne jest, aby przed zakupem dokładnie przyjrzeć się, czy formuła jest odpowiednia dla Twoich włosów. Dobrze dobrany szampon do włosów farbowanych pozwoli uniknąć złej kondycji loków i zabiegów odbudowujących włosy.

Gdzie mogę kupić szampon do włosów farbowanych?

Oczywiście, cena za szampon do włosów farbowanych jest bardziej przyjemna w rynku masowym, ale w tych sklepach produkty do pielęgnacji często mają niższą jakość składu, wiele niepotrzebnych składników, co prowadzi do słabych wyników.

Dlatego lepiej zwrócić się do profesjonalnych sklepów kosmetycznych, gdzie pracują wykwalifikowane konsultantki, które pomogą w wyborze produktów. Warto też skonsultować się z fryzjerem, który był odpowiedzialny za koloryzację włosów. Będzie mógł polecić szampon na podstawie tego, jakich barwników używał w swojej pracy.