Panie, które niestety nie posiadają wypielęgnowanych i ładnych paznokci, mogą zdecydować się na tipsy. Przedstawicielki płci pięknej powinny jednak wiedzieć, w jaki sposób dobrać klej, by tipsy prezentowały się możliwie najlepiej.

Dlaczego bardzo istotne jest użycie odpowiedniego kleju?

Tipsy będą się bardzo dobrze trzymały paznokci, jeżeli będą właściwie przymocowane do paznokci. Należy pamiętać, aby nie odstawały od powierzchni paznokcia. W ten sposób kobieta otrzyma nie tylko nieestetyczny, ale również bardzo sztuczny wygląd. Klej, którym zostaną przymocowane tipsy ma zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Rekomendowane jest używanie specjalistycznych klejów. Doskonałym przykładem może być primer ibd.

Jakie możemy wyróżnić typy klejów do tipsów?

Kleje przeznaczone do tipsów można podzielić na dwie istotne grupy – https://darmarsklep.pl/preparaty/0,ibd. Preparaty należące do pierwszej grupy będą bardzo przypominać swoim składem kleje błyskawiczne. Rekomendowane jest jednak przede wszystkim zwrócenie uwagi na sposób aplikacji, a także szybkość wysychania.

Jak długo schnie klej do tipsów?

Warto mieć świadomość, że tipsy mogą zostać przymocowane za pomocą klejów szybkoschnących, które są zalecane przede wszystkim doświadczonym kosmetyczkom. Świetnym przykładem może być ibd glue.

Z kolei kobiety, które jeszcze nie są wprawione powinny korzystać z klejów schnących wolniej. Umożliwią one bowiem dokonanie ewentualnych poprawek. Zdecydowanie prościej będzie również usunięcie zabrudzeń z dłoni, a także tipsów.

Aplikacja

Bardzo duże znaczenie ma także buteleczka z klejem. Część klejów dostępnych na rynku można bowiem nakładać za pomocą zakrapiacza, z kolei inne pędzelkiem (np. klej do tipsów ibd). Zdecydowanie bardziej wygodna jest oczywiście druga wspomniana forma. Łatwiej jest bowiem nabierać właściwą ilość kleju.