Trądzik to przydałość nie tylko osób młodych w okresie dojrzewania. Coraz częściej cierpią na nią również ludzie dojrzali. Zmiany trądzikowe są zwykle źródłem kompleksów i braku pewności siebie. Aby się ich pozbyć, należy wzdrożyć kompleksowe działanie, obejmujące również zmianę stylu życia.

Dieta na trądzik 

Osoby z tą dolegliwością powinny bezwzględnie zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu. Niewskazane jest także spożywanie produktów wysokoprzetworzonych i ostrych przypraw, ponieważ mogą nasilać zmiany.

Dieta na trądzik powinna obejmować przede wszystkim warzywa i owoce, które dostarczą organizmowi wszelkie niezbędne witaminy i minerały. Ponadto warto spożywać chude mięso, ryby oraz jaja, a także postawić na produkty bogate w witaminy B, m.in. rośliny strączkowe i orzechy.

Preparaty przeciwtrądzikowe

W leczeniu trądziku bardzo ważną rolę odgrywa właściowa pielęgnacja skóry. Warto postawić na żele, które szybko się wchłaniają, np. akneroxid 10. Preparaty stosowane zewnętrznie powinny być używane systematycznie przez dłuższy czas. Jendorazowa aplikacja niewiele zdziała.

Tego typu preparaty najlepiej stosować na noc, ponieważ często zawierają substancje fotouczulające. Ponadto w nocy skóra zwiększa swoje możliwości regeneracyjne.

Trądzik jest dolegliwością uciążliwą, jednak można łatwo go złagodzić lub wyleczyć, poprzez zmianę diety i stylu życia. Warto też włączyć skuteczne preparaty do stosowania zewnętrznego, np. akneroxid 10, które wygładzą skórę i wyciszą zmiany trądzikowe. https://www.aptekagalen.pl/akneroxid-10-zel-50g