Każdy rodzaj włosów wymaga indywidualnej pielęgnacji i specjalnych produktów do włosów. Dotyczy to w szczególności włosów farbowanych. Kolor włosów powinien być nie tylko tak żywy jak w pierwszym dniu koloryzacji, ale także należy o niego dbać i utrzymywać go w doskonałej kondycji. 

Maski koloryzujące i ich skład

maska koloryzująca

Oczywiście w pierwszej kolejności należy wybrać maskę przeznaczoną specjalnie do włosów farbowanych. Taka maska jest bogata w witaminę E, dzięki której kolor włosów pozostanie żywy, a włosy będą lśniące. Dzięki temu produktowi włosy farbowane pozostaną piękne na dłużej.

Włosy farbowane, oprócz zachowania koloru, wymagają stałego nawilżania. Maseczka powinna być nakładana na włosy przynajmniej raz w tygodniu, jeśli chcesz zachować nieskazitelny wygląd swoich pasm. Aby utrzymać włosy w dobrej kondycji, stosuj maskę do włosów farbowanych na zmianę z produktem do pielęgnacji włosów wysuszonych. 

Maska do włosów suchych

Stosując produkt do włosów suchych, zwróć szczególną uwagę na końcówki i środkową część pasm. Środkowa część włosów i ich końcówki wysychają znacznie szybciej niż reszta włosów. Pozostaw maskę na głowie przez co najmniej 10 minut, aby dać jej czas na zadziałanie dobroczynnych właściwości i wniknięcie do wnętrza włosa. Keratyna to Twój najlepszy sprzymierzeniec w walce z uszkodzonymi włosami.

Maska koloryzująca organiczna

Maska koloryzująca do włosów farbowanych – https://bellita.pl/maski-koloryzujace zachowuje kolor na długi czas, głęboko wnika w strukturę włosa i nadaje mu niesamowitą miękkość, jedwabistość i połysk. Organiczne olejki arganowy i jojoba intensywnie odżywiają i wzbogacają włosy w substancje aktywne, wygładzając je i odbudowując na całej długości. Aloes skutecznie nawilża skórę głowy, ułatwia rozczesywanie oraz stymuluje wzrost gęstych i mocnych włosów. Aby uzyskać optymalne rezultaty działania maseczki do włosów farbowanych, przykryj głowę gorącym ręcznikiem, aby wzmocnić jej działanie.