Czy odchudzanie zawsze musi wiązać się z tym, że nasza skóra stanie się obwisła i mniej elastyczna? Na szczęście nie jest to regułą. Utrata wagi nie musi wiązać się z pogorszeniem kondycji naszej skóry. Jednak musimy zadbać o tę skórę odpowiednio wcześniej.

Dajmy sobie czas

Pamiętajmy, że nasza utrata wagi nie może być zbyt gwałtowna. Maksymalnie powinniśmy tracić 1% swojej wagi wyjściowej. Dzięki temu nasza skóra będzie miała odpowiednio dużo czasu na powrót do normy. Nie możemy też zapomnieć o ćwiczeniach fizycznych. Aktywność powinna być dopasowana do naszej kondycji i upodobań. Regularne ćwiczenia pozytywnie wpływają na krążenie krwi, a w konsekwencji nasza skóra jest lepiej dotleniona, ma lepszy koloryt, jest też zdecydowanie jędrniejsza.

Na jakie ćwiczenia warto postawić?  Na pewno warto wybrać się na basen. Pływanie korzystanie wpływa na cały nasz organizm. Dodatkowo tego typu aktywność fizyczna nie obciąża stawów i kręgosłupa, co jest szczególnie istotne w przypadku osób borykających się z dość dużym nadmiarem kilogramów. Inna opcja ćwiczeń na basenie, to aerobik w wodzie… Mogą go ćwiczyć nawet osoby, które nie umieją pływać.

Pielęgnacja to podstawa!

Jeżeli chcemy zadbać o kondycję naszej skóry, to nie możemy zapominać o odpowiedniej pielęgnacji. Naszymi przyjaciółmi są wszelkiego rodzaju kosmetyki nawilżające. Warto też postawić na peeling kawowy z Manada. Peelingi kawowe mechaniczne nie tylko pomagaj złuszczać martwy naskórek, ale także pomagają pobudzać krążenie krwi. Dzięki temu nie tylko ujędrniamy skórę, ale także walczymy z tak nielubianą pomarańczową skórką, czyli cellulitem.

peeling kawowy w opakowaniu

Wygląd naszej skóry mogą też poprawić zabiegi kosmetyczne wykonywane w domowym zaciszu. Dlatego warto zaopatrzyć się w szczotkę bądź specjalną rękawicę do masażu. Inny prosty zabieg, to naprzemienne, gorące i lodowate prysznice. Powinniśmy też pamiętać o regeneracji. Dlatego zadbajmy o to, żeby zawsze się wysypiać. Nie powinniśmy też ćwiczyć intensywnie każdego dnia. Dajmy czas naszemu ciału, żeby po prostu odpoczęło.

Nasza codzienna dieta powinna być zdrowa i zbilansowana. Głodówka tylko rozreguluje nasz metabolizm. Przez nią prawdopodobnie narazimy się na efekt jojo. Pozwólmy sobie na odrobinę przyjemności. Możemy wybrać się na spacer, do sauny czy na spacer. Warto też od czasu do czasu pozwolić sobie na coś smacznego. Kawałek gorzkiej czekolady czy domowego ciasta z całą pewnością nie zrujnuje naszego odchudzania. I najważniejsze, nie zapominajmy tym żeby po prostu cieszyć się życiem…