Żele budujące do przedłużania paznokci to podstawa stylizacji paznokci oraz baza do dalszego zdobienia. zel budujący samopoziomujący to rozwiązanie do utwardzania płytki paznokcia pod kolorowym żelem lub lakierem mieszanym. Jednak dla początkujących manikiurzystek lub tych, które chcą rozpocząć wykonywanie manicure żelowego w domu, nakładanie żelu i stosowanie żelu wzmacniającego do przedłużania paznokci może być bardzo trudne i skomplikowane. Radzimy jaki żel budujący samopoziomujący będzie najlepszy dla początkujący? 

Dlaczego warto stosować żel budujący do paznokci?

Wielu stylistów uważa go za produkt jednofazowy. Oznacza to, że stylizacja nim jest szybsza, ponieważ nie wymaga stosowania innych detali, takich jak baza czy połysk. Żel budujący to niezbędnik każdej manikiurzystki. Ułatwia pracę i przynosi pożądane rezultaty. Wymaga jednak dużego doświadczenia od stylistki, która tworzy nim paznokcie. Boosting Gel ma bardzo lepką konsystencję, co utrudnia jego aplikację. Jednocześnie gęsta konsystencja pozwala na pracę na wielu paznokciach jednocześnie, ponieważ żel nie spływa i nie zalewa skórek, a także stabilnie utrzymuje się na paznokciu.

 Żel budujący do zadań specjalnych

Ten produkt może być używany na longboardach, ale nie tylko. Jest również idealny dla kobiet, które chcą przedłużyć paznokcie i dbają o ich naturalny wygląd. Innym zastosowaniem żeli budujących jest żel utwardzający lub rozcieranie płytek paznokciowych. Na pewno wpłynie to na trwałość post-manicure, więc naprawdę warto to zrobić. Żele budujące występują w różnych kolorach. Jeśli masz problem z wypryskami lub nierównym kolorem na paznokciach, użyj koloryzującego żelu budującego. W zależności od naturalnego koloru Twojej płytki może to być np. żel w kolorze różowym lub cielistym.  Zaczynamy od przygotowania deski rozdzielczej. Usuń i wypoleruj płytkę paznokcia blokiem polerskim lub pilnikiem. Paznokcie są dokładnie oczyszczone i odtłuszczone. Nałóż cienką warstwę podkładu i odczekaj chwilę. Zastosuj żel budujący. Robimy to powoli i równomiernie. Pierwsza warstwa nałożona na płytę Surreal powinna być bardzo cienka. Następnie nakładamy kolejną warstwę, a jeśli zamierzasz przedłużyć paznokcie, to również nakładamy żel konstrukcyjny na całość. Upewnij się, że szablon jest umieszczony prawidłowo i dokładnie.