Zadbane, pięknie wykonane paznokcie są ozdobą dłoni i czynnikiem, który podnosi pewność siebie i poczucie atrakcyjności dbającej o siebie kobiety. Prawidłowo wykonana stylizacja paznokci zaczyna się od cleanera. Bez dokładnego, skutecznego oczyszczenia i odtłuszczenia płytki paznokciowej nie można mówić o estetycznych i trwałych hybrydach, paznokciach żelowych czy akrylowych. Cleaner firmy MAKEAR spełnia w tym zakresie wymagania zarówno stylistów jak i klientów. 

Do czego służy cleaner? 

 Cleaner jest jednym z podstawowych preparatów używanych w gabinetach stylizacji paznokci. Jego pierwszym zadaniem jest usunięcie warstwy dyspersyjnej, powstającej po utwardzeniu lakierów hybrydowych, niektórych topów i i produktów światło – utwardzalnych. Po wykonaniu tej czynności wykorzystuje go się do odtłuszczenia i oczyszczenia płytki paznokciowej przed przystąpieniem do pracy nad zdobieniem paznokcia. Oferowany przez firmę MAKEAR cleaner przeznaczony jest do użytku profesjonalnego i sprzedawany w poręcznych butelkach o pojemności 125 ml i 500 ml.

Kiedy użyć należy cleanera? 

Pierwszym etapem pracy stylisty jest przygotowanie płytki – starcie nierówności powierzchni i jej zmatowienie. W kolejnym kroku usuwa on powstały w tym procesie pył. Teraz do akcji wkracza cleaner, odtluszczając plytkę i usuwając wszystko, co mogłoby być przeszkodą do idealnego przylegania lakieru. W przypadku niestarannego wykonania, lub pominięcia tej operacji pod lakierem zbierać by się mogły pęcherzyki powietrza i mógłby on zbierać się w zanieczyszczonych miejscach tworząc zgrubienia. Po oczyszczeniu rozpoczyna się naprzemienny proces nakładania i utwardzania lakieru, zakończony położeniem topu.

Specjalny rodzaj cleanera  (finiszujący) stosuje się także na zakończenie stylizacji. Służy on do nawilżenia skórek, nabłyszczenia kolorowej płytki i  „wykańcza” całość prac piękną nutą zapachową. 

Cleaner MAKEAR to innowacyjny produkt stworzony z komponentów najwyższej jakości. Jego zastosowanie jest gwarancją pięknego wyglądu dłoni i trwałości stylizacji.