Piercing brwi, znany także jako eyebrow piercing, to popularna forma ozdabiania ciała, która może dodawać charakteru i wyrazu twarzy. Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok, istnieje kilka istotnych kwestii, o których warto wiedzieć.

Bezpieczeństwo i higiena jako priorytet

Przed przystąpieniem do procedury piercingu brwi należy upewnić się, że wybrany salon jest profesjonalny i stosuje się do ścisłych standardów higieny oraz bezpieczeństwa. Zadbaj o to, aby pracownik salonu korzystał z jednorazowych narzędzi oraz miał aktualne certyfikaty potwierdzające jego kwalifikacje.

Piercing brwi: co warto wiedzieć o kolczykach i pielęgnacji

Po przeprowadzeniu piercingu brwi nadszedł czas, aby zrozumieć, jak właściwie zadbać o nową ozdobę i uniknąć ewentualnych komplikacji.

eyebrow piercing

Wybór odpowiedniego kolczyka

Kolczyki do piercingu brwi są dostępne w różnorodnych kształtach, rozmiarach i materiałach. Wybierz taki, który nie tylko odpowiada Twojemu stylowi, ale także jest wykonany z materiału, który nie uczula Twojej skóry. Przy wyborze kolczyka zwróć uwagę na fakt, czy nie zawiera niklu, który często jest przyczyną reakcji alergicznych.

Pamiętaj, że kolczyk do piercingu brwi powinien być odpowiednio dopasowany do kształtu Twojej twarzy i brwi, aby wyglądał estetycznie i komplementował Twoją urodę.